У цей день помер Євген Онацький

27 жовтня 1979 року помер Євген Дометійович Онацький, був похований в Аргентині. Від 1929 року один із провідних діячів Організації Українських Націоналістів, представник ОУН в Італії. Онацький, близько познайомившись з Головою Проводу ОУН полковником Євгеном Коновальцем, став одним з найближчих його співробітників та дорадників. А незабаром, — представником ОУН в Італії. В 30-х рр. був одним із найбільш прихильних до італійської політики діячів ОУН.

Проте, на ототожнення українських націоналістів з фашизмом, панівним був інший погляд. Онацький ще напередодні створення ОУН вказував на істотну відмінність між українським націоналізмом і фашизмом:

«Чимало українських націоналістів почало називати себе залюбки українськими фашистами й шукати підтримки у італійських фашистів. Вони не добачали, що між українським націоналізмом й італійським фашизмом лежить неперехідна поки що прирва, яку може заповнити хиба час та вперта завзята праця.

Фашизм є націоналізмом нації державної, ворожої будь-яким ірідентам, готової всіх і вся принести в жертву культові своєї вже створеної держави.

Український націоналізм є, навпаки, націоналізмом нації недержавної, що тільки живе ірідентизмом і готовий принести всіх і вся в жертву для зруйновання культу тих держав, що не дають йому жити».

Цигани, слуги та слуги циган.

Популярні новини