Зимова війна

Вранці 30 листопада 1939 року без попередження Червона армія почала обстріл фінської території. Силами чотирьох армій перейшла кордон на фронті від Балтійського до Баренцевого моря і здійснили авіаналіт на Гельсінкі.

Приводом для початку війни став інсценований радянською стороною конфлікт щодо подій у прикордонному селищі Майніло. Там нібито в результаті артилерійського обстрілу з фінської території було вбито чотирьох і поранено вісьмох червоноармійців. Спроба подати радянську агресію як війну між «червоними» та «білими» фінами не вдалась, і 14 грудня СРСР був виключений з Ліги націй.

Війна виявила радянську недооцінку військового потенціалу Фінляндії, обмежені можливості Червоної армії та огріхи в підготовці кадрового складу. Двадцять одній дивізії РККА протистояло лише шість фінських.

СРСР було провалено наступ на усіх чотирьох напрямках удару — в Лапландії, Східній і Ладозькій Карелії та Карельському перешийку. Через це у Червоній армії пройшли показові розстріли перед строєм вищих командирів, які не справились з поставленими задачами

За результатами трьох місяців протистоянь СРСР втратив понад 182 тисячі осіб убитими та зниклими безвісти, 265 тисяч пораненими та 5 тисяч полоненими. Втрати Фінляндії склали майже 26 тисяч загиблими, 44 тисячі пораненими й близько тисячі полоненими, а також 12% території.

Красиві умирання, ніс Жеки Карася та вирок Кайлу Ріттенхаусу.

Популярні новини