Падіння диктатури Януковича

Передумови

У 2011 році Віктор Янукович потрапив на третє місце у світі за витратами на президента країни, а оголошена у 2011 році на «Всесвітньому економічному форумі» в Давосі програма з 21 реформи практично так і не була реалізована, про що Янукович сам заявив в січні 2013 року, звинувативши Прем’єр-міністра Миколу Азарова в саботажі.

2010 год в истории Украины - Янукович президент, Луценко арестант
Інавгурація Віктора Януковича, 2010 р.

У зовнішній політиці Янукович проводив політику зближення з Росією та Митним союзом Росії, Білорусії та Казахстану. Не зважаючи на законодавчо затверджений ще у 2003 курс країни на євроінтеграцію.

Початок протестів

Коли в листопаді 2013 року відмова Януковича від підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, робота над якою тривала попередні шість років, стала доконаним фактом, в Києві, а потім і в інших містах країни розпочались масові протести проти Януковича і його уряду.

Протистояння тривало до лютого 2014 року і привело до численних жертв як з боку мітингувальників, так і силових структур.

У загиблих майданівців шукали документи, щоб людину не вважали зниклою –  майданівець Зиновій Медюх
Активісти вшановують загиблих під час розстрілів у Києві 20 лютого 2014 року

21 лютого 2014 року лідери опозиції за посередництва представників Польщі, Німеччини та Франції підписали з Януковичем угоду щодо врегулювання кризи. Відповідно до неї до грудня 2014 року мали бути проведені позачергові президентські вибори. Увечері цього ж дня Верховна Рада проголосувала Постанову про відновлення легітимного конституційного ладу. Це позбавило Януковича можливості впливати на дії уряду.

Втеча

Побоюючись за свою безпеку, у ніч з 21 на 22 лютого 2014 року президент-втікач виїхав з Києва у Харків, а згодом через Крим до Росії.

Янукович тікає з Межигір’я

Цього ж дня Верховна Рада України 328-ма голосами народних депутатів підтримала постанову про самоусунення Віктора Януковича з посади Президента України. Були призначені позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014 року.

Через два дні прокуратура порушила проти Януковича кримінальну справу за масові вбивства мирних громадян та оголосила його в розшук.

Станом на 15 травня 2014 року стосовно нього розслідувалось 6 кримінальних справ щодо зловживання владою.

Ядерна зброя в Україні, фейки росзмі та БДСМ вечірки російських військових.

Популярні новини