ДЕНЬ NАРОДЖЕННЯ ЦЕЗАРЯ
В цей день у 100 році до нашої ери народився один з найславетніших давньоримських полководців, видатний державець — чоловік, який заклав основу для утворення наймогутнішої держави часів Античності — Римської імперії — Гай Юлій Цезар.
Він був обдарованим лідерськими, політичними та військовими навичками, що дозволило йому дуже швидко пройти Cursus Honorum до отримання посади римського консула.
Політика Цезаря була спрямована на захист інтересів простих римлян і патриціїв, що не забули свого обов’язку власними вчинками і особистим прикладом стверджувати Pax Romanorum і римські чесноти.
Політика Цезаря була справедливою та щедрою, він часто пробачав вчорашніх суперників, якщо вони були готові разом з ним боротися за велич Риму.
Цезар показав себе як дуже вправний — йому вдалось усунути давню загрозу для римлян, а саме підкорити племена галів. Також він здійснив низку успішних військових походів на германські племена, що значно зміцнило його авторитет серед населення Риму.
В ході збройного протистояння з олігархічною частиною Сенату, яка ненавиділа Цезаря, Гай Юлій зміг здобути швидку перемогу, незважаючи на те, що сили противника були значно більші, та отримати звання довічного диктатора Риму, що давало йому необмежену владу для проведення реформ і зміцнення громадського спокою.
Свої військові походи, період громадянської війни, Цезар описував в особистих щоденниках. Завдяки таланту письменника, його твори стали класикою античної літератури через гарне оформлення мови та простоту викладу.
За своє правління Цезар провадив велику кількість успішних реформ, серед яких покращення умов служби в римській армії та її розширення, зміна управління провінціями, яка обмежила корупцію, перерозподіл земель, що задовольнив потреби бідного селянства, про які зовсім не піклувалась колишня олігархічна влада.
Період його правління сміливо можна назвати добою розквіту Риму. Саме в цей час заклався фундамент до утворення в майбутньому спадкоємцем Цезаря, Октавіаном Августом, найвеличнішої імперії за всю світову історію.
Попри свої геніальні навички державця, проти Цезаря повстала група заколотників, що заздрили його успіхам та подвигам. Вони скористалися довірою Цезаря. Очолили цю групу його найближчі соратники: Гай Касій та Марк Брут. У 44 році до нашої ери вони підло вбили його прямо в стінах Сенату, заколовши захованими зарання ножами.
Фігура Цезаря залишається прикладом справжнього справедливого та мудрого державника. Попри те, що з моменту його правління минуло цілих два тисячоліття, його політика залишається зразковою у внутрішніх та зовнішніх політичних питаннях.
Гай Юлій Цезар є справжнім відображенням того, що лише політика, спрямована на інтереси цілої Nації може привести державу до розквіту та створити передумови для світового домінування.
Центурія в інших соціальних мережах:
▫️YouTube▫️
▫️Instagram▫️
▫️Telegram▫️
▫️TikTok▫️