ЦЕНТУРІЯ ВСТАНОВИЛА МЕЧ АРЕЯ В ХОЛОДНОМУ ЯРУ НА ВЕСНЯНЕ РІВНОДЕННЯ
«Коли прийде моя черга говорити, поклянуся своїм рідним Богом… Чи ти думаєш, що Вітер і Меч не Боги?»,- так казав скіфський мудрець Токсарид (Лукіан Самосатський, діалог «Токсарид або дружба», ІІ ст. до н.е.)
22 березня 2025 року у заповіднику «Холодний Яр» на території Гайдамацького Ставу відбулася подія пов’язана із культом Меча – образу Бога Війни й Охоронця скіфських племен Арея.
Ми встановили сакральний символ наших войовничих предків, який має бути дороговказом осмислення в усвідомлення Nаціонально-мілітарної ідентичності українців від часів античності.
Встановлення сакральної скульптури «Меч Арея» відбулося на день весняного рівнодення у відповідності до античної традиції наших предків.
«Статуй, жертовників і храмів вони за звичаєм не зводять, за винятком Арея, для нього це роблять… В центрі області кожного народу існує священна споруда для Арея… Влаштовують чотирикутну площадку, три сторони якої прямовисні, а на четверту можна зійти… (де) Кожен Nарод встромляє старий залізний меч, який є символом Арея»,- так писав перший історик Європи, Геродот Галікарнаський у своїй четвертій книзі історії, присвяченій музі Мельпомені, в V ст. до н.е.
Скульптура являє собою стилізовану форму бойового скіфського меча V – ІV ст. до н.е. характерна для всієї сучасної території України, Київщини та Черкащини зокрема. Меч зроблено з кортеновської сталі і покрито спеціальним розчином для старіння сталі.
Автори скульптури: історик і хорунжий Центурії Сергій Червінський «Скіфич» та Антон Малиновський.
Зміни майбутнє України — включайся в Центурії!
Центурія в інших соціальних мережах:
▫️YouTube▫️
▫️Instagram▫️
▫️Telegram▫️
▫️TikTok▫️





