ЦЕНТУРІЯ ВІДКРИЛА В КИЄВІ КОЗАЦЬКО-ШЛЯХЕТСЬКИЙ БАЛ

В межах культурного проекту Центурії «Спадщина» на запрошення благодійного фонду «Червона Калина – Відродження» легіонер Центурії Володимир Смовж «Варяг» урочисто відкрив сезонний козацько-шляхетський бал, який проводиться в
Київському музеї живої історії «Мамаєва Слобода».

Такі бали щороку організовуються в Києві фондом “Червона Калина – Відродження”. Не виключенням став і цей рік.

Легіонер Варяг, боєць ІІІ окремої штурмової бригади (до того добровольчий загін Азов-Київ і ССО Азов-Київ) – учасник київської, запорізької та бахмутської кампаній у складі ІІ штурмового батальйону, підкреслив для усіх присутніх, що Кремль прагне не просто захоплення Nаших територій, а і загалом знищення української ідентичності та культури.

Тому так важливо навіть в ці важкі часи проводити заходи, спрямовані на відродження Nаших традицій.

Неповторної атмосфери заходу надала музика гурту старовинної української музики «Хорея Козацька» на чолі з сучасним кобзарем Тарасом Компаніченко, костюми надані кіностудією ім. Довженка та екскурс в історію проведення вільного часу українською шляхтою і козаками від засновника Мамаєвої Слободи Костянтина Олійника.

Всі охочі присутні мали нагоду зануритися в старовину разом з київською студією старовинних танців La Reverie.

По завершенню балу на імпровізованому аукціоні були розіграні трофейні шеврони окупантів, які легіонер Варяг здобув у боях на Бахмутському напрямку.

Отримані кошти були передані на потреби ІІІ окремої штурмової бригади.

Ми завжди маємо пам’ятати, що українська культура мала величезну елітарну складову, адже її носіями були українські козаки і шляхтичі.

В багатьох випадках це були одній й ті самі люди, наприклад козацькі гетьмани Петро Конашевич Сагайдачний шляхетського гербу Побог, Богдан Зиновій Хмельницький гербу Абданк, Іван Виговський гербу Левове Серце, Павло Тетеря гербу Сліповрон, Іван Мазепа гербу Курч та багато інших очільників українського козацтва.

Стоячи на засадах Української Державності та Європейської Традиції Організація Центурія завжди підтримує заходи з відродження української традиційної культури.

Пам’ятай та дій — включайся в Центурії!

Центурія в інших соціальних мережах:
▫️YouTube▫️
▫️Instagram▫️
▫️Telegram▫️
▫️TikTok▫️

Популярні новини