ТАБІР “САМАРСЬКА СІЧ 2024”

Цього літа ШКГ “ХОРС” за підтримки ГО Центурія та ВПК “Сокіл” провели десятиденне таборування для своїх вихованців.

Програма табору була дуже насичена, починаючи від лекцій і різних зайнять, і закінчуючи стрес тестами, тактичною медициною та водним походом.

ШКГ “ХОРС” щороку проводять таборування, до яких Павлоградська Центурія долучається з 2021 року як вихователі, інструктори та просто учасники.

Ми пишаємося тим, що маємо можливість долучатись до таких заходів, виховувати правильну молодь і творити майбутнє Nації спільно з іншими, дружніми нам, організаціями.

Вступай до Центурії – новітньої Організації Українських Nаціоналістів

Центурія в інших соціальних мережах:
▫️Facebook ▫️
▫️YouTube▫️
▫️Instagram▫️

ВИПУСК ШКОЛИ МЕДІА ЦЕНТУРІЇ

На вихідних у Києві пройшла III всеукраїнська медіашкола Центурії, на яку зібралися медійники з різних осередків.

Програма школи охоплювали лекції з СММ, основ журналістики, вивчення сучасних тенденцій у медіа, ідеологію та фото-відеозйомку. Учасники мали можливість прослухати лекції від експертів галузі, зокрема про роль медіа в Центурії.

Також проводились практичні заняття, де учасники здобували нові навички в медійній сфері. Особлива увага була приділена питанням відповідальності медіа перед суспільством та важливості якісної журналістики.

Основне завдання медійника Центурії — дотримуватися медіастандартів та якісно висвітлювати правду, інформувати та виховувати молоде покоління, яке здатне буде її нести об’єктивно.

Вступай до Центурії – новітньої Організації Українських Nаціоналістів!

Центурія в інших соціальних мережах:
▫️Facebook ▫️
▫️YouTube▫️
▫️Instagram▫️

СТОЇЦИЗМ: РОБИ, ЩО РОБИШ, І БУДЬ, ЩО БУДЕ

Стоїцизм має неминущу привабливість в наших колах, бо це – природня складова світогляду Nаціоналістів.

▫️ Ця філософія має певний витончений фаталізм – почуття, що все таке, яким є, і що мало що з цього можна контролювати. Ця мудрість приводить до найвідомішої характеристики стоїків, яке сьогодні перекладають як “апатія”. Це не беземоційність у значенні, в якому ми вживаємо це слово тепер (хоча, вочевидь, наше слово від нього походить). Те, що в Nаціоналіста може здатись пасивністю чи байдужістю, є насправді вмілим поєднанням мудрості та смирення. Його не хвилює ні бідність, ні жорстокість, тому що він не очікує, що цих явищ не має існувати.

▫️ Це не значить, що він не буде, як і належить порядному громадянину, працювати задля викорінення бідності та зупиняти жорстокість. Але його діяльність із цього погляду радше тяжітиме до тихих, особистих актів анонімної благодійності й персональної доброти, ніж до публічних виявів любові.
Він визнає важливу відмінність між людиною публічною й приватною. Усі ми відчуваємо, що існує різниця між двома сферами, публічною і приватною, правда? Чого часто бракує, так це належної стоїчної поваги до дійсності. Бракує визнання, що дві сфери хоч і близько пов’язані, але відмінні, і що по-різному поводитися в кожній з них не є лицемірством.

▫️ І ще пару слів про опір Злу.
В інтелектуальних колах сучасного Заходу (переважно ліволіберальних) побутує думка, що опір грабіжнику в кращому разі є необхідним злом.
Це єресь! Спротив злу застосуванням сили, необхідної, щоб його зупинити, насправді є безперечним благом.
Якщо розбійника схопити, заарештувати, притягти до відповідальності й засудити, він перестає бути загрозою для інших. Тож насилля, застосоване для його зупинки, не тільки справедливе, але є актом люблячої турботи. Не обов’язково до злочинця, а до його потенційних жертв.

“Доброта до винних є жорстокістю до невинних” – Адам Сміт.

▫️ Шкода, що Європейська цивілізація вже забула цю елементарну істину й толерує існування не просто злочинців, а цілої країни-терориста.
Разом з тим безперечним благом є те, що ми, українці, не обтяжені рожевими ілюзіями сучасних європейців й здатні дати достойну відсіч одвічному ворогу.
Стоїчно, героїчно, епічно.

Вступай до Центурії – новітньої Організації Українських Nаціоналістів!

Центурія в інших соціальних мережах:
▫️Facebook ▫️
▫️YouTube▫️
▫️Instagram▫️

ЧОМУ NАЦІОНАЛІСТ МАЄ БУТИ ОСВІЧЕНИМ

Ми цінуємо освіту, але не розуміємо її історії. Організована західна освіта виросла безпосередньо зі studia generalia європейських монастирських громад. Studia були відкриті як для монахів, так і для мирян, і були відповіддю на дві сили, які діяли в Європі впродовж Середніх віків.

▫️ Першою було зростання зацікавлення до класичних авторів та ідей, породжених взаємодією з ісламом. Арабські науковці випередили своїх північних сусідів на століття, і не тільки в перекладі грецьких і латинських текстів, а й у важливій праці з розвитку наукових теорій Арістотеля, Галена й інших.
▫️ Другою дієвою силою була розбудова монастирських підприємств, що спиралася на поєднання науки, мистецтва й комерції. Хай би чим займалися ченці — сільським господарством, виноробством, пивоварінням, перекладом — вони застосовували найновіші доступні знання.

Освіта була хай і не завжди практикою, але частиною лицарського ідеалу ще з часів Карла Великого, який справив найраніший вплив на лицарство. Любов великого короля до навчання
повпливала не тільки на розвиток письма (запровадження каролінгового мінускулу) і літератури (від сприяння трубадурам до відкриття бібліотек). Вона також глибоко вплинула на структуру й заклади вищої освіти. Значною мірою завдяки заохоченню Шарлеманя (справжнє ім’я Карла Великого) англійський чернець Алкуїн ввів у програму королівської придворної школи початковий курс вільних мистецтв.

▫️ Але освіту стали цінувати передусім не так за те, що вона могла зробити з людини більш ефективного фахівця, як за її здатність зробити з неї кращу Людину.

Перший справжній університет з’явився у Болоньї в кінці ХІ століття, після чого були засновані університети Парижа й Оксфорда. У кожному випадку університети були розширенням соборних шкіл або studia монастирів, а їхні програми зосереджувалися переважно на теології та праві.
Але коли вони почали залучати вчених з усього світу, людей, які приносили із собою знання широкого спектра дисциплін, університети розробили програми навчання, які стали відомі як «вільні мистецтва»: освіта, яка личила вільній людині.

Перші університети чудово впорались із задачею заново віднайти переваги вивчення вільних мистецтв, які навчають чоловіка й жінку того, як насолоджуватися життям, а не просто будувати кар’єру. Ми не принижуємо професійну освіту, але бути культурною людиною, якою український Nаціоналіст, безперечно, має бути, означає мати “вільну освіту”, бо жоден інший вид навчання не наставляє по-справжньому.

▫️ Проблема більшості міркувань про вищу освіту, як і про Nаціоналіста, полягає у відсутності по-справжньому вищої освіти і вищого життя, що означало забагато Чину та замало Ідеї.
Освіта без бачення своєї належної мети є лише дилетантством, а Nаціоналіст без благородства й Ідеї в серці — лише позер.

Знайди свій шлях до вільних мистецтв — долучайся до Центурії!

Центурія в інших соціальних мережах:
▫️Facebook ▫️
▫️YouTube▫️
▫️Instagram▫️